![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
«Полон — вбиває!» Родичі військовополонених провели загальноукраїнську акцію (ФОТО, ВІДЕО)
![«Полон — вбиває!» Родичі військовополонених провели загальноукраїнську акцію (ФОТО, ВІДЕО)](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2023%2F12%2FPolon.jpg&w=1366&q=75)
У неділю, 10 грудня, родини українських військовополонених взяли участь у загальноукраїнській акції «Не мовчи! Полон — вбиває!».
Акції відбулися в Києві, Львові, Дніпрі, Кривому Розі, Кременчуку, Черкасах, Вінниці, Хмельницькому та інших містах України.
У столиці на Майдані Незалежності відбулася акція «Втрачений зв’язок», організована родичами військовослужбовців, що перебувають у російському полоні, пише hromadske.
У заході взяли участь кілька сотень людей. Серед учасників акції були не лише родичі військовополонених, а й бійці, які пройшли полон, зокрема, військова медикиня і командирка підрозділу «Янголи Тайри» Юлія Паєвська (Тайра) та колишня пресофіцерка бригади «Азов» Валерія Суботіна (Нава).
![](https://static.hromadske.radio/2023/12/Tayra.jpg)
До мітингу також доєдналися представники бригад, міжнародних організацій, волонтерів та благодійників. Також акцію відвідали представники влади з Міністерства у справах ветеранів та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
![](https://static.hromadske.radio/2023/12/0b3521b-d2-original-1024x684.jpg)
Рідні захисників розповіли, що майже два роки не мають зв’язку з тими, хто в полоні.
У Львові акція відбувалась у мовчазній формі біля оперного театру, в ній взяло участь понад сто родин військовополонених, передає Радіо Свобода.
Читайте також: Брат не вийшов з «Азовсталі» і майже рік переховувався в окупації — сестра військовополоненого підполковника Дениса Сторожука
Учасники акції тримали в руках такі плакати: «Полон вбиває», «Ми чекаємо наших Героїв», «Поверніть мені мого батька», «Хтось чекає подарунок на свято, а я чекаю чоловіка з полону», «Вони досі у полоні, поверніть захисників Маріуполя», «Мій тато. Мій герой! поверніть нам тата», «Поверніть брата», «Поверніть наших рідних захисників», «І коли ти захочеш здатися, бо все тріснуло як кришталь…згадай лише одне – «Азовсталь».
![](https://static.hromadske.radio/2023/12/Polon-Lviv-1024x768.jpg)
Учасники акції закликали світову спільноту вплинути на те, щоб українських військовополонених обміняли.
Аналогічна акція відбулась у Дніпрі, в ній взяли участь понад сто людей. За словами учасників заходу, їхня мета – привернути увагу суспільства до проблеми відсутності обмінів військовополоненими та неналежних умов бранців.
Раніше Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що РФ готує пропагандистські вкиди через призупинення обміну полоненими.
Читайте також: Журналіст Дмитро Хилюк, який перебуває у полоні росіян, отримав міжнародну нагороду