facebook
--:--
--:--
Ввімкнути звук
Прямий ефiр
Аудіоновини

Майно харківського театру «Арабески» згоріло після удару російського «шахеда»

Повністю розмову з Наталією Цимбал слухайте в доданому аудіофайлі

1x
Прослухати
--:--
--:--

Російський дрон влучив у будівлю одного з палаців культури, де зберігалося майно першого незалежного українського театру Харкова «Арабески».

Деталі про це в етері Громадського радіо розповіла акторка та співзасновниця цього театру Наталія Цимбал.

Російський дрон влучив у будівлю, де зберігалося майно театру, у вівторок, 15 липня. Це був один із палаців культури. Сам театр ніколи не мав власної будівлі і для зберігання майна вони орендували сторонні приміщення. Унаслідок удару виникла пожежа. Згоріли декорації до вистав — реквізити, костюми, апаратура. У цьому палаці «Арабески» зберігали своє майно з 2021 року. До цього воно зберігалося упродовж багатьох років у іншому приміщенні, але театр звідти вигнали.

«За 30 років ми обжилися майном. І важко було знайти приміщення, в яке б нас із цим майном пустили. Тоді завдяки домовленостям Міська Барбари [який був чоловіком співзасновниці «Арабесок» Світлани Олешко] нас пустили у палац культури. Але нам не дозволили проводити там репетиції чи грати вистави. Нам лише дозволили перевезти туди все наше майно. Дали велику кімнату. Ми його там закрили — і все. Далі, у 2021 році, Місько Барбара раптово пішов з життя. А потім почалося повномасштабне вторгнення. Нас усіх розкидало. Світлана [Олешко] перебувала у Варшаві [де 20 грудня 2024 року померла], І ми після кожного влучання прибігали й дивилися, чи все ціле. І ніби все було добре», — розповіла Наталія Цимбал.

Акторка додала, що про влучання й пожежу 15 липня дізналася абсолютно випадково.

«Ви ж розумієте, що за певних обставин не розголошуються місця влучань. Я просто проїздила повз і побачила поруч пожежні машини. Я не могла зупинитися й перевірити. Я просто пригальмувала й побачила, що будівля розбита вщент. Я побачила, що там немає даху, немає перекриття з другим поверхом, бо це стара будівля. І там нема нічого всередині. Я розуміла, що мене туди в цей момент ніхто не пустить», — каже акторка.

Вона додає, що станом на ранок 18 липня вона ще не потрапила в будівлю палацу, бо на це потрібен дозвіл від правоохоронців. Наразі театрали чекають на такий дозвіл, щоб подивитися реальну картину.

«Але з того, що я побачила, можу сказати, що навряд чи щось залишилося, враховуючи, що там було дуже багато тканини. Відповідно, навряд чи щось збереглося», — зазначила Наталія Цимбал.

Вона резюмувала, що Росія вбила театр, який не любив російську культуру та всіляко її відвертав. Також Наталія Цимбал зазначила, що зараз театр є лише де-юре — де-факто його немає.

Додамо, що театр «Арабески» заснували у Харкові в 19993 році.


Громадське радіо потребує вашої допомоги для подальшого існування, і підтримати нас ви можете:

При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту

Поділитися

Може бути цікаво

Повітряні сили розповіли, чим росіяни атакували Україну цієї ночі

Повітряні сили розповіли, чим росіяни атакували Україну цієї ночі

5 хв тому
Уночі російські дрони масовано атакували Охтирський район Сумщини: є постраждалі

Уночі російські дрони масовано атакували Охтирський район Сумщини: є постраждалі

30 хв тому
«Захист України — жіноча справа?»: Люба Шипович про жінок у технологіях війни

«Захист України — жіноча справа?»: Люба Шипович про жінок у технологіях війни

53 хв тому
ДСНС: У Запоріжжі через нічні авіаудари росіян 9 людей травмовані, з них — 2 дітей

ДСНС: У Запоріжжі через нічні авіаудари росіян 9 людей травмовані, з них — 2 дітей

1 год тому