«Укренерго» попереджає про шахрайську схему від його імені

Національна енергетична компанія «Укренерго», яка є оператором української енергосистеми, попередила про шахрайську схему, в якій використовується її ім’я.

Про це пресслужба компанії повідомила в четвер, 11 червня.

Як сказано в повідомленні, на електронну пошту багатьох українців почали надходити листи нібито від імені НЕК «Укренерго», що містять у собі фішингові посилання. Як встановили в компанії, у зоні ризику перебувають переважно користувачі поштових скриньок із доменів @i.ua, @ua.fm, @email.ua. Водночас не виключена й розсилка абонентам інших поштових сервісів.

Теми повідомлень різні, але такі, що можуть спонукати користувачів завантажити вкладення чи перейти за посиланням.

У приклад компанія наводить листи про нібито «графік відключення електроенергії з 10 до 12 червня», «квитанцію на оплату електроенергії» тощо. Адресату листа пропонують завантажити «документ з офіційного сайту», за яким насправді приховане шкідливе програмне забезпечення.

У компанії попереджають: завантаження файлу може призвести до втрати паролів, банківських даних та особистої інформації, а також надання зловмисникам доступу до ураженого пристрою, щоб використати його для здійснення кібератак.

Як наголошується в повідомленні, Листи надходять з нібито офіційної адреси НЕК «Укренерго» office@ua.energy, проте вона є несправжньою.

У відомстві зазначили, що оператор енергосистеми ніколи не розсилає графіків відключень чи квитанцій про оплату в особисті повідомлення.

«Актуальна інформація про можливе запровадження обмежень публікується виключно на офіційних сторінках «Укренерго» у соціальних мережах — Facebook і Telegram. З графіками знеструмлень за вашою адресою (у випадку застосування відключень) — можете ознайомитись на сторінках обленерго у вашому регіоні», — наголошується в повідомленні.

Це не перша шахрайська схема, яка пов’язана з енергетичним сектором. 5 червня центр протидії дезінформації попереджав про нову шахрайську схему, в рамках якої зловмисники імітують рахунки за електроенергію від імені Міністерства енергетики. Міністерство енергетики наголосило, що відомство ніколи не здійснювало і не здійснює розсилки жодних платіжних листів споживачам.