![Законопроєкт про СЗЧ: що кажуть в комітеті і як реагують командири](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F60ac855-_690x387.jpg&w=1366&q=75)
«Бути відкритим геєм у Східній Європі — це дуже самотньо»: Максим Еріставі
Чому в Україні небезпечно робити coming out?
![«Бути відкритим геєм у Східній Європі — це дуже самотньо»: Максим Еріставі](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2016%2F07%2Feristavi_0_0_0.jpg&w=1366&q=75)
В програмі «Антена» говоримо про особливості coming out в Україні — свій досвід описує Максим Еріставі, співзасновник «Hromadske International». Приводом для розмови стала колонка про загрози безпеки для відкритих геїв в Україні. Максим Еріставі вважає, що написання колонки саме англійською мовою було свідомим вибором, оскільки за кордоном нічого не відомо про погіршення ситуації з правами та безпекою квір-спільноти в Україні: «Всі дуже здивовані, що, попри революцію, прогрес у медіа атмосфері та прогрес із правами людини, для певних меншин ситуація суттєво погіршилася за останні 2 роки. Я давно висвітлюю тему ЛГБТ, але це перший мій винятково персональний текст. Я хотів показати, що це тиха та непомічена проблема».
Проблеми є не тільки в Україні, але й у всій Східній Європі: вважає Максим Еріставі. На його думку, проблемною є невидимість квір-людей: «В цих суспільства ти нікого не знаєш. Коли ти говориш про ЛГБТ-права з тими, хто з ЛГБТ не пов’язаний, вони навіть можуть із тобою погоджуватися, але вони нікого не знають, для них ЛГБТ-людей немає. Мовляв, чому це має бути темою, коли є стільки «великих» тем — економіка, війна, реформи. Бути відкритим геєм у Східній Європі — дуже самотньо». Чого бояться ЛГБТ-люди? «Насильства», — відповідає журналіст і додає, що є проблема безкарності радикальних угруповань. Інша проблема — відсутність належного законодавства, через що випадки нападів на підставі ненависті до ЛГБТ класифікують як «хуліганство».
«Має початися процес масового coming out», — на думку Максима Еріставі, саме це доволить докорінно змінити ситуацію: цьому сприятимуть гарантії безпеки не лише на роботі, але і на вулиці. «Думаю, ми в Києві живемо в ілюзіях. Тут ситуація не така, як у всій країні. Багатьом людям ситуація з ЛГБТ видається пласкою, бо вони не знають таких людей з-поміж родичів або друзів, не можуть побудувати з ними емоційного зв’язку», — вважає журналіст.