![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Чому важливо розвивати жіноче лідерство на державній службі?
Асоціація «Професійний уряд» планує організувати конференцію про лідерство жінок у трьох галузях
![Чому важливо розвивати жіноче лідерство на державній службі?](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F03%2Fzhinky-liderky.png&w=1366&q=75)
Йдеться про Верховну Раду, державну службу та місцеве самоврядування
Про лідерство жінок, на державній службі зокрема, ми поговорили з членкинею правління Асоціації «Професійний уряд», державною експерткою зі стратегічного планування Міністерства розвитку громад і територій Христиною Рибачок.
![](https://static.hromadske.radio/2020/03/KHrystya-Rybachok-1.jpg)
Христина Рибачок: Наша організація влаштовує цю конференцію вже вдруге, і ми помітили, що теми жіночого лідерства в цих трьох сферах урядування перетинаються. Є проблеми того, що жінки не так часто представлені в цих сферах, на відміну від інших країн Євросоюзу, де жіноче лідерство – щось таке природнє і що давно на слуху.
Зараз в Україні я бачу велике бажання того, щоб жіноче лідерство змінювалося і зміцнювалося. Але дуже часто я не бачу достатнього аналізу і розуміння того, які проблеми є. Почасти відсутній цей діалог з самими жінками, які можуть потенційно бути лідерками. Дуже мало звертаються до жінок з питанням – а чого вам бракує для того, щоб стати лідерками? Для того, щоб вирішити проблему жіночого лідерства, треба зрозуміти, в чому ця проблема.
Повну версію розмову можна прослухати у доданому звуковому файлі.