![Анальний секс, вагітність, геморой: розмова з проктологинею Анастасією Пристаєю](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2FPrystaia-sayt.png&w=1366&q=75)
«Громадська хвиля» за 21 січня. Частина перша
Що відбувається у парламенті довкола змін у Конституцію? Як вплинуть на Україну події у Молдові? Пам’ять про Майдан у книжці «Від першої особи»
Якщо ми говоримо про децентралізацію, то треба розуміти, що це таке. Децентралізація — це передання, перш за все, фінансової спроможності на найнижчий рівень, на рівень громади. Без цього ми не зможемо рухатися далі.
Сьогодні у нас є приблизно 10 тис. сільрад. В кожній сільраді є 4-5 штатних одиниць. Село може нічого не заробляти, але голова сільради отримує непогану зарплату і стаж державного службовця. Децентралізація дає фінансову можливість на рівень громади. І коли ви обираєте свого голову, то ви вже з них маєте питати, чому у вас погані дороги і т.д. Насправді, це можливість на рівні найменшої одиниці вирішувати самостійно ці питання, а не бігати в область, район чи Київ, — відповідає Вадим Денисенко на питання слухача про те, чому потрібна децентралізація.
По-перше, це результат дворічної нашої роботи над проектом «Майдан: усна історії». По-друге, це менше десяти відсотків тих історій, які ми змогли записати за це час. В кожній цій історії ми з десь вісімдесят сторінок вибрали п’ять, які були найцікавішими. Думаю, що людина, котра ознайомиться з цією книжкою може змінити або підтвердити свої уявлення про події 2014-2015 років, — говорить Тетяна Ковтуневич про книжку «Від першої особи»