![Що відбувається з українськими церквами в окупованому Криму](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F452254477_122184173012069818_422189955322970558_n.jpg&w=1366&q=75)
«Громадська хвиля» за 25 квітня. Частина перша
Аварія на ЧАЕС і «мирний» атом: погляд скептичний та погляд оптимістичний
Про Чорнобильську аварію, інформування людей в той час, а також спілкування з підростаючим поколінням на цю тему сьогодні спілкуємося з ліквідатором аварії на ЧАЕС та автором «Чорнобильської комедії» Сергієм Мирним, історикинею, дослідницею та авторкою «Испытания Чернобылем» Наталією Барановською та викладачкою історії Ольгою Мартинюк.
«Треба пам’ятати і віддавати шану стражданням, але треба вивчати і позитивний досвід таких ліквідаторів, як я, які стали повноцінними членами суспільства й живуть далі», — каже ліквідатор аварії на ЧАЕС Сергій Мирний.
«Німеччина з 1970-х років цим займається, а ми ще й не починали. Виходить, що людство думає, а Україна спить. Ми себе заспокоюємо, заколисуємо, але мало робимо. В національній стратегії енергетичного розвитку України навіть і згадки немає про це. Наш олігархат, який керує країною, зацікавлений в консервації цієї ситуації. Але суспільство має з цього вирватися», — говорить про потребу розвитку альтернативної енергетики в Україні Наталія Барановська.
«Зараз пишеться книга про вплив катастрофи на здоров’я. Це неоднозначна тема, адже раніше данні свідомо фальшувалися, і навіть якщо не фальшувалися, то вимірювання радіаційного забруднення не є точним, і воно по-різному впливає на різні органи. Від променевої хвороби померли сотні, але насправді мільйони постраждали від тих хвороб, які існували і на незабруднених територіях, але вони стали через катастрофу траплятися частіше», — повідомляє дослідниця Ольга Мартинюк.