![«Граньоний стакан нікто не воровал»: чому українці досі ностальгують за СРСР](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F03-57f25be199fac-8_lyubopytnyh_faktov_o_sovetskom_granenom_stakane.jpg&w=1366&q=75)
House of Europe в Києві: які можливості з'являться в українців з новою європейською програмою?
House of Europe (Дім Європи) — нова структура Європейського Союзу, яка почала працювати в Україні. Інституція фінансуватиме стажування, навчальні подорожі, нетворкінг, резиденції та інші форми професійного обміну
![House of Europe в Києві: які можливості з'являться в українців з новою європейською програмою?](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2019%2F10%2Fmozhlyvosti-dlya-ukrayinciv.jpg&w=1366&q=75)
Про те, які можливості у зв’язку з цим відкриваються в українських громадян, ми поговорили з командою Дому Європи — це Олексій Педосенко, директор із стратегічних комунікацій House of Europe і Крістіан Дімер — керівник проекту.
Олексій Педосенко: Програма House of Europe стартувала 16 жовтня, і це грантова та програмна підтримка українців у шести різних сферах. Найбільший сектор – це культура та креативні індустрії, крім того, це ще сектор освіти, медицина, робота з молоддю, медіа та соціальне підприємництво.
Ми матимемо більше 20 різних програм грантів та програм, де зміст цієї програми ми формуємо самі, а також ми ще розповідатимемо про інші європейські програми за допомогою наших каналів комунікацій.
Наш фокус – це не тільки українці як такі, а це програма професійного обміну на персональному рівні. Дуже важливим результатом цієї програми і дуже важливою частиною процесу є саме створення контактів на професійному рівні.
Крістіан Дімер: В нас є програми для молоді і для студентів, але фокус – на професіональний обмін. Нам потрібен якийсь досвід в організаціях, які будуть подаватися, щоб починати кооперацію з партнерськими організаціями ЄС.
Олексій Педосенко: Зараз триває етап конкурсів і заявок. Наразі відкриті 11 конкурсів, дев’ять з яких – ті, де подаються люди, це різні навчальні поїздки та гранти мобільності. Плюс це дві великі програми для організацій – це гранти міжнародної співпраці та інфраструктурні гранти. Сфокусовані вони на регіональні організацій, але не виключають організації в столиці.
На сайті House of Europe можна ознайомитися з усіма цими можливостями.
Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.