![В Україні один з найкоротших навчальних років у світі — співзасновниця «Смарт освіта»](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-freestockpro-2781814-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Квоти не можуть змінити свідомість, — Галя Тельнюк
Квоти на україномовну музику відкрили нові проекти і нових виконавців майже усіх жанрів. Та чи переходить кількість у якість?
![Квоти не можуть змінити свідомість, — Галя Тельнюк](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2017%2F08%2F21123173_1654296461249226_1148321811_o.jpg&w=1366&q=75)
У студії Громадського Радіо — учасниця проекту «ТЕЛЬНЮК: Сестри» Галя Тельнюк.
Василь Шандро: Ваш концерт відбудеться на початку вересня у Софії Київській. Такі місця заряджають?
Галя Тельнюк: Концерт відбудеться 7 вересня о 19 годині. Це буде концерт просто неба. Це не в самій Софії Київській, а перед входом. Там буде сцена, буде оркестр Збройних сил України, хор.
Це концерт на основі «Нашого Шевченка», але буде багато інших пісень. Ми вже виступали там декілька років тому з іншою програмою. Там справді якась особлива атмосфера.
Василь Шандро: Які у вас враження від введення квот? Це вплинуло на музичний простір?
Галя Тельнюк: Мені важко судити, але доволі часто, коли ти чуєш нові україномовні пісні, одразу розумієш, що людина ніколи не говорила українською. Очевидно, так завжди буває. Не з нашою з Лесею магічною енергією витрачати силу на цю оцінку. Воно живе своїм життям. Щось з’являється, щось зникає. Нічого не створюється одразу.
Не можна співати українською мовою і соромитися її. Нещодавно я знайшла виконання грузинами пісні Скрябіна. У них було менше акценту, ніж у багатьох наших виконавців.
Дмитро Тузов: Чи стали ви частіше себе чути в радіоефірі?
Галя Тельнюк: Ні. Цього не сталося. Квоти не можуть змінити свідомість. Вони можуть тільки збільшити потік якихось речей, але вони не можуть змінити культурної платформи.
Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.