![«Довіра до телебачення впала вдвічі» — аналітикиня ОПОРИ про зміну медіаспоживання українців](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-image-hunter-281453274-21792101-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Ми переоцінюємо можливості громадськості щодо впливу на уряд, — психолог
Інституція керується пріоритетними законами існування, які вона сама собі створила. В цьому сенсі люди, звичайно, є чинником. Але абсолютно не пріоритетним, — говорить Олег Покальчук
Новий Кабінет міністрів: як можна вплинути на діяльність новообраних міністрів (і чи можна взагалі) — з’ясовуємо з соціальним психологом Олегом Покальчуком.
Анастасія Багаліка: Чи будуть зважати на точку зору суспільства у питаннях, пов’язаних із діяльністю Кабміну?
Олег Покальчук: Це питання достатньо риторичне. Інституція керується пріоритетними законами існування, які вона сама собі створила. В цьому сенсі люди, звичайно, є чинником. Але абсолютно не пріоритетним. Якоюсь мірою реагувати будуть. Але її розмір залежатиме від того, наскільки це буде критично для існування інституції.
Василина Думан: Чи мали б люди бути зацікавленими?
Олег Покальчук: Нема такого поняття, як люди взагалі. Це демагогія. Є 30 млн виборців, є, приблизно, 50 тисяч громадських активістів. Вони тішаться тим, що можна меншістю впливати на більшість та міняти поведінку. Я не говорив би про людей взагалі. Це самообман. Більшість навіть не підозрює про існування політичних процесів.