![Що відбувається з українськими церквами в окупованому Криму](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F452254477_122184173012069818_422189955322970558_n.jpg&w=1366&q=75)
Чому громадяни України не можуть вивезти з Криму домашніх тварин?
Ситуацію коментують кримчанин Ігор Коваленко та адвокат Сергій Заєць.
![Чому громадяни України не можуть вивезти з Криму домашніх тварин?](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2016%2F08%2Figor_kovalenko.jpg&w=1366&q=75)
Лариса Денисенко: Что вам сказали пограничники, когда вы пытались перевести через границу собаку?
Ігор Коваленко: Около месяца назад возвращался с собакой из Крыма. Украинские таможенники сказали, что с собакой я не могу пересечь границу. Ведь собака является вещью. Фискальная служба дает разъяснение, что собака — движимое имущество, а оно не может перевозится через границу. Исключение — личные вещи. Там есть много чего: бинокль, портативная машинка пишущая, вместе — 23 штуки. А домашних животных там нет.
Лариса Денисенко: За яких умов людина може виходити з цієї ситуації?
Ігор Коваленко: Закон діє вже півроку, роз’яснення з’явилось лише в липні. Всі все рівно перетинають кордон. Я теж зміг, але мені сказали, що це востаннє, наступного року не пропустять, собака залишиться на нейтральній території. Я хочу цю ситуацію вивести на поверхню.
Лариса Денисенко: А на нейтральній території є притулок для таких собак?
Ігор Коваленко: Такого немає, до тварин там взагалі ніяк не відносяться. Про утримувати — там такого немає. Можливо, потрібно відмінити 24 пункт цієї постанови. І не створювати можливостей для хабарів.
Лариса Денисенко: З нами на телефонному зв’язку адвокат Сергій Зайцев.
Сергію, який є вихід з цієї ситуації? І чи порушуються в цьому випадку права людини?
Сергій Зайцев: Щодо постанови, то ми з самого початку говорили, що необхідне більш виваженого підходу і скасування такої заборони перевезення. Є народний термін — «набір тутриста», окрім нього, нічого перевезти не можна. Але це неправильно, особливо у випадку внутрішньопереміщених осіб. У випадку з тваринами постає право на повагу до особистого життя. Бо тварина — не річ, а друг.
Лариса Денисенко: Чи були справи в ЄСПЛ, де тварини тлумачились як частина приватного життя?
Сергій Зайцев: Справ не пригадаю, але у нас багато очевидних порушень щодо кримчан, які створюють проблеми, про які раніше навіть і не здогадувались. Держава фактично створює такі проблеми.
Сергій Стуканов: Чи були звернення до уряду скасувати цю постанову?
Сергій Зайцев: Питання пом’якшення переліку дискутується, є позов до суду про скасування цієї постанови. Це кримчани, яким урвався терпець. Люди роблятть те, що можуть. Бо внесення змін — це справа уряду, а люди можуть робити те, що в їх компетенції.
Коли є така заборона, я раджу отримувати письмову відмову. Особливо при спілкуванні з представниками влади.