![Що відбувається з українськими церквами в окупованому Криму](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F452254477_122184173012069818_422189955322970558_n.jpg&w=1366&q=75)
Якщо ти яскравий, сильний та цікавий, люди самі підуть за тобою, — активіст
Починаючи з 2008 року, в День Соборності на мосту Патона розгортають прапор України, символічно поєднуючи Схід та Захід країни
![Якщо ти яскравий, сильний та цікавий, люди самі підуть за тобою, — активіст](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2016%2F05%2F13.30vadym_vasylchuk_0.jpg&w=1366&q=75)
Марія Зав’ялова: Как акция прошла в этом году?
Вадим Васильчук: Як завжди: холодно. Було багато вражень, тому що люди, я впевнений, не очікують, що на мосту буде така вітряна погода, а сьогодні ще був сильний вітер. При цьому у нас є люди, які постійно ходять, такі собі «динозаври» нашої акції, яка проходить уже дев’ятий рік.
Було сьогодні людно, ми використали нові прапори, які зробили. Сьогодні у нас був Андрій Садовий і багато інших політиків, але вони дотримувалися нашої обов’язкової умови: жодної політичної символіки.
Анастасія Багаліка: Чому є така вимога?
Вадим Васильчук: Акція так і народилася. Нам набридло, тому що застосування партійних прапорів — це застаріла радянська форма. Ми людям пояснювали, що в День Соборності синьо-жовтий прапор — це єдиний прапор, який має нас об’єднувати.
Кожного року ми намагаємося робити якусь новинку. У першому році у нас взагалі було близько 70-ти людей. Наступного року нас було вже кілька сотень і це вже був інший формат.
Саме після прийняття законів 16 січня ми для себе вирішили, що ми все одно зробимо таку акцію й таким чином продемонструємо, що ми нічого не боїмося. Нажаль, коли ми були на акції нам повідомили, що у цей день був вбитий Сергій Нігоян, і таким чином у нас з’явилися нова традиція — хвилина пам’яті. Цього року ми так само запалювали у пам’ять тих людей, які зараз гинуть на Сході.
Анастасия Багаліка: Як ви ставитесь до фрази «Соборність на крові», яка виникла після розстрілів 22 січня?
Вадим Васильчук: За президентства Януковича нам намагалися заборонити проводити акцію на мосту Патона. Нам починали кидати їжаки, які б мали спровокувати аварію на мосту. Я можу сказати, що так звані українські спецслужби, які були за попередньої влади, теж не нехтували такими засобами. З приводу «Соборності на крові», то кров пов’язує. Вона глибше зачіпає, тепер для багатьох ця дата стала ще більш сильнішою.
Як відомо, 22 січня 1919 року у Києві відбулася урочиста маніфестація з нагоди проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР.