![Погано — «забивати людиною» цвяхи — Євген Спірін про армію](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F1200x750-copy-150x-20-3.jpg&w=1366&q=75)
Лічильник фіксує лише кількість поданих декларацій держслужбовцями — голова НАЗК Олександр Новіков
На період воєнного часу публічний доступ до декларацій зупинено.
![Лічильник фіксує лише кількість поданих декларацій держслужбовцями — голова НАЗК Олександр Новіков](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2023%2F03%2F326228673_1757556731307324_38448211703060436_n.jpg&w=1366&q=75)
Гість — голова Національного агентства запобігання корупції Олександр Новіков.
Олександр Новіков: НАЗК — це орган, який має забезпечити прозорість всіх державних органів, органів місцевого самоврядування для будь-якого громадянина. Механізмом цієї прозорості є реєстр декларацій. У березні 2022 року ВР зупинила обов’язок щодо подачі декларації до реєстру, однак кожен може подати декларацію: і працівник держоргану, і місцевого самоврядування. На сьогодні за 2021 рік подало десь 336 тисяч декларацій осіб, які обіймають посади, пов’язані з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування.
На жаль, народні депутати подали всього 29 декларацій, члени уряду — три, з Офісу президента — це 3 особи. Саме для того, щоб спонукати публічних службовців, яким громадяни платять свої кошти для подальших декларацій, ми запустили цей лічильник.
- Відповідно до рішення РНБО на період воєнного часу публічний доступ до декларацій зупинено. Для чого це зроблено?
- 336 тисяч осіб, які подали декларацію, мають і майно, і рідних на окупованих територіях. Це зроблено з метою захисту їхнього життя.
Роз’яснення щодо стратегії
Під час воєнного стану держава прийняла антикорупційну стратегію, і ця стратегія вже має затверджену програму з виконання. Це план лікування різних галузей українського урядування від корупції. На 2023-2025 роки.
Український реєстр декларацій впливає на місце України в рейтингу сприйняття корупції. Це найсучасніший реєстр декларацій, найбільший в світі, найбільш автоматизований, навіть рекомендований Всесвітнім банком для впровадження в інших країнах світу.
Саме тому ми підтримуємо законопроєкт Давіда Арахамії, зареєстрований 7 місяців тому, про відновлення обов’язку подання декларацій публічними службовцями. Чому це важливо, тому що це напряму впливає на розмір фінансової підтримки, гуманітарної допомоги та на зменшення корупції в Україні.
Наскільки нам відомо, відновлення обов’язку декларування — є частиною Меморандуму з МВФ, і закон про відновлення декларування має бути проголосований парламентом не пізніше, ніж у квітні 2023 року.
Про взаємодію НАЗК з іншими органами
Я був призначений у січні 2020-го року. І команді НАЗК під моїм керівництвом вдалося те — чого не вдалося за попередні 5 років попередньої команди. Вже у травні 2020 Національне агентство затвердило спільні порядки декларування з НАБУ, прикордонною Службою, Службою безпеки України, які дозволили забезпечити подання декларацій, в тому числі особами, посади яких пов’язані з роботою з класифікованими даними, державною таємницею.
Сьогодні ми активно взаємодіємо з усіма громадськими організаціями. Віримо, що подолати корупцію можна лише спільними зусиллями. Ми взаємодіємо з Центром протидії корупції, Антикорупційним штабом, з рухом «Чесно», з «Автомайданом». Але взаємодіємо не лише у питання вияву корупції. А і в питаннях пошуку російського майна підсанкційних осіб росіян, яке може бути конфісковане взаємодіємо у питаннях пошуку колаборантів.
Минулого тижня Вищий антикорупційний суд поставив крапку у конфіскації Пінбанку, який належав (російському бізнесмену — прим. ред.) пану Гінеру. Цей банк перейшов у державну власність. Ми сподіваємося, що уряд визначить належного управлінця цим банком, а саме передасть його Укрпошті. Для того, щоб ще більше мінімізувати всі ризики за рахунок забезпечення доступу до безготівкових рахунків у 29 населених пунктів, де відсутні банківські відділення, але наявні поштові відділення.
Читайте також: Із 8 хвилин інтерв’ю — 7 хвилин брехні: Світлана Сліпченко про російську пропаганду
Повністю розмову слухайте у доданому аудіофайлі
Програма створена у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю Громадського радіо і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.
![Історичні фейки створюють для того, щоб розмивати реальну ситуацію — фактчекерка | Громадське радіо Фото—Історичні фейки створюють для того, щоб розмивати реальну ситуацію — фактчекерка | Громадське радіо](https://static.hromadske.radio/2023/01/logo_png-1-300x224.png)
![Історичні фейки створюють для того, щоб розмивати реальну ситуацію — фактчекерка | Громадське радіо Фото—Історичні фейки створюють для того, щоб розмивати реальну ситуацію — фактчекерка | Громадське радіо](https://static.hromadske.radio/2023/01/Moving-Forward-Together-logo-UA-v-283x300.png)
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту.
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS