![«Трамп борець з тіньовим урядом, а Сорос керує Камалою Гарріс»: фейки про вибори у США](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fap24206633514285-f8cd9d5c6bffcb33c1c3d4e862ac88155da83781.jpg.webp&w=1366&q=75)
Франківськ чекає безпечних для екології інвестицій та підтримує крафтових підприємців — мер Марцинків
Два мери говорять про те, чому треба інвестувати саме в їхні міста.
![Франківськ чекає безпечних для екології інвестицій та підтримує крафтових підприємців — мер Марцинків](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2021%2F10%2F1610695618_iva_7545-copy-1.jpg&w=1366&q=75)
Гість — міський голова Івано-Франківська Руслан Марцинків та міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.
Руслан Марцинків: Такі проєкти — це є більше соціальна функція. Хоча вони апріорі повинні бути собівартісними і нести прибуток. Тому що це є підприємство, яке має заробляти на себе кошти. Для мене це дуже така персональна річ, адже на цьому заводі працював мій покійний дід.
Ніде в іншому місті працювати він не міг, бо він був суджений. Для мене це персональна історія, але я є прихильником таких рішень, коли купують заводи і роблять з них ревіталізацію.
У нас є приклад приватного такого проєкту «Промприлад реновацій».
Заводи можуть бути збережені і можуть бути іншими. Сьогодні ми маємо на заводі ряд ініціатив, наприклад, екологічна ініціатива. У нас підприємство, яке очолює Наталія Гацюк, воно переробляє пластик.
- Ми для себе вибрали стратегію, що ми не кожному інвестору раді. Я не радий інвестору, який займається хімічною, металургійною промисловістю. У нашій стратегії інвестор має бути екологічний.
Тому що ми в 30 км від гір, і це некомфортно для Франківська. Якщо це виробництво автомотів, воно не повинно шкодити навколишньому середовищу. Ми більше інвестицій маємо через малий і середній бізнес. Це крафтовий бізнес, я тішуся, що в мене одне з найбільших підприємливих міст України.
Олександр Симчишин: Ми, міські голови, по суті, практики. Ми розуміємо, як рішення, яке прийняли на Печерських пагорбах, адаптувати в Хмельницькому у районі Ракове.
Відтепер у Хмельницькому на ринках відкрився Центр вакцинації. Підприємцю, покупцю не треба йти в Центри вакцинації.
У співпраці з бізнесом головне в нас — довіра. Без неї ніякі програми діяти не будуть, довіру ми формували через постійний діалог. Ми відійшли від традиційних координаційних рад, які збираються в сесійних залах з полум’яними промовами, ми почали спілкуватися за чашкою кави і чаю.
У таких програмах, як відшкодування відсоткових ставок за отриманими кредитами — щоби була довіра, ми забрали повністю чиновницький фактор. Бо чиновник — це суб’єктивізм, і це іноді корупційні ризики. Нам справу передає банк: підприємство іде в банк, бере кредит, він має відповідати критеріям, які прописані в Стратегії розвитку міста, він взяв кредит, і облікову ставку НБУ відшкодовує безпосередньо міський бюджет.
Повністю розмову слухайте у доданому аудіофайлі
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS