![Чому сировинно-аграрна економіка України є проблемою: пояснює економіст](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-tomfisk-1595104-scaled.jpg&w=1366&q=75)
84% опитаних нами мешканців окупованих територій відповіли, що не планують брати участі у виборах — Дарина Толкач
Ще до початку президентських виборів стартувала громадська ініціатива «Почуй. Нарешті. Виконай», в рамках якої кандидатам в президенти надсилалися питання та інформація стосовно внутрішньо переміщених осіб і людей, які проживають на тимчасово окупованих територій, щоб почути їх позицію з цих питань. Наразі ініціатива продовжилася на парламентську кампанію
Ведучі1
Гості1
![84% опитаних нами мешканців окупованих територій відповіли, що не планують брати участі у виборах — Дарина Толкач](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2019%2F07%2Fcherga-na-KPVV.jpg&w=1366&q=75)
В нашій студії координаторка адвокації Благодійного фонду «Право на захист» Дарина Толкач, з якою ми поговорили про оновлену ініціативу «Почуй. Нарешті. Виконай. Верховна Рада».
![](https://static.hromadske.radio/2018/11/Daryna-Tolkach.jpg)
- Першим завданням було, перш за все, зробити зріз переселенців і громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях, щодо того, чи знають вони свої права як учасники виборчого процесу, чи планують вони участь у виборах. І максимально поінформувати їх про те, які існують процедури задля того, щоб вони могли забезпечити свої політичні права. Зараз ми перезапустили цю платформу під парламентські вибори, щоб знову ж таки роз’яснити законодавчі зміни, які відбулися щодо зміни місяця голосування, і максимально звітувати про поточну ситуацію.
- Другою метою платформи є фактично інформування всіх учасників виборчого процесу – кандидатів у виборчому процесі – про проблеми переселенців. Тобто ми створили платформу, де люди з окупованого Донбасу і Криму можуть зайти і поставити своє питання.
- Ми групували ці питання, зверталися до всіх кандидатів на президентських виборах. Ми надсилали офіційні листи, самі ходили і носили їх, також використовували медійні платформи, щоб озвучувати ці питання, аби фокус з проблем переселенців о купованих територій не був зміщений у процесі цих політичних перегонів.
- Наразі ми спостерігаємо не дуже гарну тенденцію, і вона полягає у тому, що переселенці виявили меншу зацікавленість в участі у парламентських виборах, ніж у президентських. Перед президентськими виборами загалом по Україні змінило місце голосування 325 тисяч осіб, наразі перед парламентськими виборами змінила місце голосування тільки незначна кількість переселенців.
- Кілька тижнів тому наші колеги проводили опитування людей, які постійно пересікають лінію розмежування, і внутрішньо переміщених осіб, які звертаються за послугами до різних державних установ, і на, жаль, хочу констатувати, що 84% респондентів, з якими спілкувалися монітори фонду, відповіли, що не планують брати участь у парламентських виборах.
Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.