![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Що хвилює український бізнес під час війни?
Як оновив пріоритети українського розвитку економіки бізнес-форум «Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади: виклики воєнного часу»?
![Що хвилює український бізнес під час війни?](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F10%2Fbiznes.png&w=1366&q=75)
Гостя — Надія Бедричук, виконавча директорка Української Асоціації прямого продажу, членкиня Наглядової ради Української Ради Бізнесу.
Надія Бедричук: Ознаки економічної діяльності та руху — ознаки стабільності та того, що країна живе. Такі заходи, як бізнес-форум, що відбувся 21 жовтня в Києві, для бізнесу є показником того, що ми не стоїмо на місці.
Діалог щодо основних напрямів у реалізації інституційних та економічних реформ в умовах війни та повоєнного періоду проходив за участі керівників парламентських комітетів і фракцій, міністерств і відомств, представників бізнесу, експертних та аналітичних центрів. Учасники бізнес-форуму обговорили, якою має бути підтримка бізнесу з боку держави у нових умовах.
![](https://static.hromadske.radio/2022/10/biznes2-1024x683.jpg)
Зараз перед нами з’явилися нові виклики, які поставила війна. Навантаження на бізнес зараз дуже високе. Наразі в бюджет збирається на 18% більше податків, ніж заплановано. Це означає, що економіка віддає віддачу. Навіть в умовах війни. Крім того, на бізнесі величезна соціальна функція. Це підтримка армії. Український бізнес «вивертає всі свої кишені».
Що хвилює бізнес?
– виклики воєнного часу;
– рівність конкуренції, яка викривляється тіньовою економікою. Щоб скоротити сектор тіньової економіки мають працювати державні органи;
– дерегуляція в галузі трудових відносин, ринкового нагляду;
– підтримка виробників і сумлінних платників податків
– підтримка малого мікробізнесу, який складає значну частину всіх підприємство в Україні.
- Малий бізнес — це абсорбент робочої сили. Він створює найбільше робочих місць. Підтримувати малий середній бізнес — пріоритет.
Що має робити бізнес?
Треба поєднати умови виживання та збереження підтприємтв в Україні в умовах війни. Якнайшвидше відновити ті, які припинили свою діяльність через повномасштабне вторгнення, не зупинятися.
- Війна рано чи пізно закінчиться. Нам треба відбудовувати Україну.
Читайте також: «Важливо не тільки мати ресурси, а й знати, як їх використати»: як працює малий та середній бізнес в умовах війни
Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS