![Законопроєкт про СЗЧ: що кажуть в комітеті і як реагують командири](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F60ac855-_690x387.jpg&w=1366&q=75)
В УПЦ МП зараз розпач і розгублення — Архімандрит Кирило Говорун
Що тепер буде з Українською православною церквою Московського патріархату?
![В УПЦ МП зараз розпач і розгублення — Архімандрит Кирило Говорун](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F03%2F1316423.jpg&w=1366&q=75)
Гість — професор університету Лойола-Мерімаунт, Архімандрит Кирило Говорун.
Кирило Говорун: В УПЦ МП зараз розпач і розгублення. Вони усвідомлюють, що, очевидно, вони не зможуть далі існувати так, як існували до цього часу. Вони шукають шляхи до того, як їм далі існувати в Україні. Звичайно, вони, як і всі українці, шоковані цією агресією. Багато хто з них щиро розчарувався в діяльності Московського патріархату, патріарха Кирила особисто.
Зараз розглядається декілька варіантів. Найбільш поширена ідея, яка зараз обговорюється в Московському патріархаті в Україні — це припинити поминати за літургією патріарха Кирила. Це найпростіше, але це також лише символічний крок.
Паралельно з цим є обговорення того, щоб УПЦ МП проголосила автокефалію. Це приблизно те саме, що колись зробив патріарх Філарет.
Очевидно, і цього разу ніякого визнання не буде в першу чергу з боку Москви, ну і інші помісні церкви на це не підуть, тому що це буде одностороннє проголошення.
Варіант, який я пропоную — це те, що парафії вже можуть поминати Вселенського патріарха на своїх літургіях. Потім, коли буде спокійний час, церкви можуть разом ще раз зібратися… І разом з ПЦУ обговорити, як їм співіснувати разом. Процес об’єднання українського православ’я може завершитись зараз як наслідок цієї війни. Для цього, звичайно, треба самозречення для кожної з українських церков.
Повністю програму слухайте в аудіофайлі
Раніше повідомлялося, що Львівська архиєпархія УПЦ МП звернулась до митрополита Філарета з вимогою проголосити автокефалію від Російської православної церкви (РПЦ). Про це заявив голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.