![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Жінка збирала руками скло, аби не поранились вуличні тварини — журналістка про Лисичанськ (ФОТО)
Говоримо про ситуацію у Лисичанську та Сєвєродонецьку.
![Жінка збирала руками скло, аби не поранились вуличні тварини — журналістка про Лисичанськ (ФОТО)](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F04%2F276013819_5781960125154311_8536044729856509003_n.jpg&w=1366&q=75)
Гостя — журналістка Анастасія Горпінченко.
Анастасія Горпінченко: У Лисичанську та Сєвєродонецьку сильні обстріли зараз припадають на ніч, на темну пору доби. А проміжок з 12-ї дня до 18-ї вечора — тихо, місцеві навіть наважуються виходити з укриттів. Але все одно не відходять далеко від своїх будинків, щоб можна було швидко сховатися.
- Я була в Сєвєродонецьку до 24 лютого, зараз місто складно впізнати. Тому що фактично майже кожна будівля так чи інакше постраждала від обстрілів.
У центральних районах міста дуже багато безпосередньо прямих влучань у житлові будинки.
Читайте також: На Київщині загинув документаліст і фотограф Макс Левін
![](https://static.hromadske.radio/2022/04/274487213_318983170219415_5120069826597080022_n-1024x684.jpg)
![](https://static.hromadske.radio/2022/04/275900311_510297350507037_1330799350208476038_n-1024x684.jpg)
![](https://static.hromadske.radio/2022/04/276301444_569849847407081_3226620450754461952_n-1024x684.jpg)
Історія, яка запам’яталася
У Лисичанську я побачила жінку, яка збирала руками скло поблизу свого будинку. Скло, яке повилітало з вікон після обстрілів, коли в сусідню багатоповерхівку було пряме потрапляння. Жінка збирала спокійно це скло для того, аби не поранилися вуличні тварини: коти і собаки.
![](https://static.hromadske.radio/2022/04/276012513_694566071666993_6158727783703466814_n-1024x684.jpg)
Жінка залишається у Лисичанську, не планує виїжджати. Каже, що діти поїхали на Західну Україну, а вона, як і багато жителів Сєвєродонецька і Лисичанська, залишаються. Вони тримаються за своє житло, своє попереднє життя, і вважають, що виїжджати зараз в їхньому віці немає сенсу.
Є гуртування. Люди лишаються разом в укриттях, або також разом готують їжу. Зараз не в усіх районах є газопостачання. Немає світла, води, люди виходять на вулиці готувати їжу.
Слухайте і читайте інтерв’ю про звільнений Тростянець: Ми знаходимо у підвалах тіла закатованих людей — міський голова
![](https://static.hromadske.radio/2022/04/275477430_5320593404620584_6617938096135235200_n-1024x684.jpg)
Поради журналістам
Працювати в зоні проведення бойових дій бажано в захисті: бронежилеті, касці.
Знати, як поводитися при обстрілі. Якщо в цей момент ви в автівці — її слід покинути, якомога швидше відбігти на відстань принаймні в 3 метри, для того, аби в разі потрапляння осколків чи пожежі, вибуху, ви були більш захищені. Падаєте на землю, голову закриваєте руками, а ноги схрещуєте, щоб осколки не перебили магістральні артерії.
Завжди треба мати з собою аптечку, турнікет, вміти ним користуватися. Мало мати зібрану аптечку. Потрібно знати, які медикаменти там є, які засоби є. Варто пройти хоча б коротенький курс домедичної допомоги, аби ви мали шанс згадати це, надати допомогу собі або колезі.
По місту ми пересуваємося в машині з відкритими вікнами, щоб під час обстрілу не отримати поранення від скла.
![](https://static.hromadske.radio/2022/04/274957161_365652395474959_6252532817805211101_n-1024x684.jpg)
Повністю програму слухайте в аудіофайлі
Слідкуйте за найоперативнішими оновленнями у Twitter Громадського радіо
Також підписуйтеся на наш Telegram-канал Новини від Громадського радіо
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS