--:--
--:--

Українка Таїсія Онофрійчук посіла дев’яте місце на Олімпіаді з художньої гімнастики

Прослухати
--:--
--:--

16-річна українка Таїсія Онофрійчук, яка вперше виступала на Олімпійських іграх, посіла дев’яте місце на змаганнях з художньої гімнастики. Першою стала спортсменка Дар’я Варфоломєєв, яка відома тим, що раніше відвідувала окупований Крим.

У п’ятницю, 9 серпня, на Олімпійських іграх-2024 розіграли перший з двох комплектів нагород у художній гімнастиці — призерок визначили у фіналі особистого багатоборства. Україну в цьому медальному раунді представляла 16-річна Таїсія Онофрійчук. У дебютному дорослому сезоні гімнастці вдалося відібратися до фіналу з четвертим сумарним результатом кваліфікації; зокрема, вона мала другий найкращий виступ серед усіх учасниць у вправі з м’ячем — 35.250 бала, пише «Суспільне спорт».

Медалі розігрували десять найкращих гімнасток із кваліфікації. Серед учасниць, що не потрапили до фіналу, — чинна чемпіонка Європи у багатоборстві, болгарка Стіліана Ніколова.

Після першої ротації, в якій гімнастки виступали з обручем, Онофрійчук посідала дев’яте місце. За свою вправу українка отримала 30.400 бала, невдало зловивши обруч наприкінці програми та не вхопивши його після виконання перекату.

Таїсія Онофрійчук з обручем, фото НОК України та Олімпійська команда

Помилки Таїсія припустилася в другій вправі, коли впустила м’яч, й отримала 30.900 бала. Перед другою половиною фіналу Онофрійчук посідала проміжну десяту сходинку.

Таїсія Онофрійчук з м’ячем, фото НОК України та олімпійська команда

У вправах із булавами українка замкнула топ-5, зокрема випередивши чемпіонку Європи-2022 у багатоборстві Дар’ю Атаманов, — 34.150 бала.

Довершивши фінал з результатом 32.950 бала за вправу зі стрічкою, Онофрійчук посіла дев’яту сходинку із загальним доробком 128.400.

И

Таїсія Онофрійчук зі стрічкою, фото НОК України та олімпійська команда

Дебютне олімпійське золото в багатоборстві здобула чинна чемпіонка світу в п’яти дисциплінах, німкеня Дар’я Варфоломєєв — 142.850 бала. Срібло та бронзу вибороли болгарка Боряна Калейн та італійка Софія Раффаелі.

Зауважимо, що Дар’я Варфоломєєв хоча й виступає за Німеччину, але народилася в російському Барнаулі. До 2018 році вона виступала на внутрішньоросійських змаганнях. Водночас У 2021-му вже неросійська гімнастка публікувала у своєму Instagram фото з окупованого Криму — з Алушти.