Церемонія закриття Олімпіади-2024 у Парижі, Україна здобула 12 медалей (ФОТО)

Прослухати
--:--
--:--

У неділю, 11 серпня, о 22:00 за київським часом у Парижі розпочалася урочиста Церемонія закриття XXXIIІ літніх Олімпійських ігор. Спортсмени, які представляли Україну на Олімпіаді-2024, вибороли 12 медалей.

Державний прапор України на церемонії закриття пронесли срібні призери Олімпіади-2024 Парвіз Насібов та Людмила Лузан.

Пряму трансляцію показали Суспільне Спорт, а також — телеканал Перший.

На офіційній сторінці Олімпійських Ігор у Х написали:

«Час для ще одного шоу в цьому культовому місці».

«Варто пам’ятати про бачення П’єра де Кубертена сучасних Олімпійських ігор і внесок Греції».

На сцені закриття Олімпіади-2024 узяли участь понад сто виконавців: акробати, танцюристи, циркові артисти. Також виступили світові зірки: Billie Eilish, Snoop Dog, Red Hot Chilli Pepper, Air й інші представники американської та французької музичної індустрії.

«Ваша місія, якщо ви вирішите її прийняти, — принести олімпійський прапор до Лос-Анджелеса», — Том Круз.

Українські призери Олімпіади-2024

Першою нагородою для України на цій Олімпіаді стала бронза Ольги Харлан в індивідуальних змаганнях з фехтування на шаблях. Незабаром українські шаблістки вибороли золото в командних змаганнях.

Друге «золото» для України здобула в стрибках у висоту Ярослава Магучіх. Цього самого дня бронзові нагороди здобули Ірина Геращенко в стрибках у висоту та Михайло Кохан у метанні молота.

Сергій Куліш став срібним призером Олімпіади-2024 у стрільбі з малокаліберної гвинтівки з трьох положень. Ще одну срібну медаль одержав український гімнаст Ілля Ковтун. Він посів друге місце у фіналі змагань на паралельних брусах.

Третю золоту медаль для України виборов боксер Олександр Хижняк. Крім того, у змаганнях з греко-римської боротьби у вазі до 87 кілограмів Парвіз Насібов посів друге місце, а Жан Беленюк — третє.

Також Людмила Лузан та Анастасія Рибачок вибороли «срібло» в жіночому каное, а Ірина Коляденко здобула срібну медаль у турнірі жіночої вільної боротьби у ваговій категорії 62 кг.

Олімпіада-2024. Медальний залік

Сполучені Штати Америки — лідери в медальному заліку. Друге місце посів Китай. Третє —Японія. Четвертою стала Австралія, п’ятою — Франція. Шоста сходинка в рейтингу належить Нідерландам, сьома — Великій Британії. Восьме місце виборола Південна Корея, дев’яте — Італія, десяте — Німеччина. Україна перебуває на 22 місці.

Загальний медальний залік Олімпіади-2024 у Парижі/Фото: Суспільне Спорт

Кількість медалей у країнах ЄС

Європейська комісія опублікувала загальну кількість медалей, що здобули спортсмени для країн ЄС.

«Успіх європейських спортсменів на Олімпійських іграх-2024 у Парижі є свідченням сили єдності та командної роботи», — наголосили у ЄК.