--:--
--:--

Увечері 28 серпня у Франції відбулася урочиста церемонія відкриття Паралімпіади-2024. Ці літні Паралімпійські ігри триватимуть до 8 вересня.

Україну на Паралімпіаді-2024 представлять 140 параатлетів, які змагатимуться у 22 видах спорту. На церемонії відкриття український прапор несли веслувальник Роман Полянський та фехтувальниця Олена Федота-Ісаєва.

Оголосив офіційне відкриття Паралімпіади-2024 президент Франції Емануель Макрон. Під час урочистої церемонії відкриття парадом пройшли 168 делегацій з різних країн. Загалом у змаганнях братимуть участь близько 4 400 спортсменів.

Українські призери Олімпіади-2024

Нагадаємо, загалом українські спортсмени й спортсменки за два тижні Олімпійських ігор у Парижі здобули 12 нагород: три «золота», п’ять «срібла» та чотири «бронзи».

Першою нагородою для України на цій Олімпіаді стала бронза Ольги Харлан в індивідуальних змаганнях з фехтування на шаблях. Незабаром українські шаблістки вибороли золото в командних змаганнях.

Друге «золото» для України здобула в стрибках у висоту Ярослава Магучіх. Цього самого дня бронзові нагороди здобули Ірина Геращенко в стрибках у висоту та Михайло Кохан у метанні молота.

Сергій Куліш став срібним призером Олімпіади-2024 у стрільбі з малокаліберної гвинтівки з трьох положень. Ще одну срібну медаль одержав український гімнаст Ілля Ковтун. Він посів друге місце у фіналі змагань на паралельних брусах.

Третю золоту медаль для України виборов боксер Олександр Хижняк. Крім того, у змаганнях з греко-римської боротьби у вазі до 87 кілограмів Парвіз Насібов посів друге місце, а Жан Беленюк — третє.

Також Людмила Лузан та Анастасія Рибачок вибороли «срібло» в жіночому каное, а Ірина Коляденко здобула срібну медаль у турнірі жіночої вільної боротьби у ваговій категорії 62 кг.