facebook
--:--
--:--
Ввімкнути звук
Прямий ефiр
Аудіоновини

У звільненому селі Надія на Луганщині не було мирного населення ще до повномасштабного вторгнення — Суспільне Донбас

1x
Прослухати
--:--
--:--

У селі Надія на Луганщині, яке звільнили 23 березня 2025 року, не було мирного населення ще до початку повномасштабного вторгнення. На території населеного пункту аграрії обробляли землі. Російські окупанти захопили його на початку березня 2022 року.

Про це начальниця Коломийчиської селищної військової адміністрації Сватівського району Галина Радченко повідомила в коментарі для «Суспільне Донбас».

«Там (у селі Надія — ред.) не було людей, там тільки земля, фермери землю обробляли, там ставочок чудовий, люди рибалили, запускали товстолоба, щоб свіжу рибу можна було купувати. Цінність у тому, що чудові чорноземи на нашій землі, село мальовниче у свій час було. Між Надією та Райгородкою була купальня на Водохреща, гарно все зроблене, люди приїжджали проводити обряд», — поінформувала очільниця громади.

Галина Радченко зазначила, що звільнення села — «це дуже гарна новина, приємна». За її словами, українські військові «докладають сил за цю землю, де навіть немає людей»:

«Ми підтримуємо Збройні сили, вони вселяють віру, надію в перемогу, у звільнення територій, в обов’язкове повернення. Ми ті землі будемо обробляти, обов’язково на ланах заквітнуть соняхи й зберемо пшеницю, щоб годувати нашу Україну й не тільки».

Голова громади зауважила, що до повномасштабного вторгнення в Коломийчиській громаді проживали до трьох тисяч осіб. Після ж його початку, як сказала Галина Радченко, люди залишалися на своїй території. Також прибували внутрішньо переміщені особи з Донбасу, позаяк зокрема в Рубіжному точилися «активні бойові дії».

«… а потім коли Харківська операція почалася, люди почали виїжджати. ЗСУ зайшли в Стельмахівку», — доповнила вона.

За інформацією селищної військової адміністрації, нині в селі Коломийчиха залишаються лише двоє людей з усієї громади. Водночас в Україні зареєстрували 315 мешканців цієї громади, які звернулися по допомогу. Більшість із них наразі перебуває на Харківщині. Решта жителів залишилися на тимчасово окупованих територіях Луганської області або виїхали за кордон, резюмувала Галина Радченко.

Звільнення села Надія

23 березня Третій армійський корпус повернув контроль над селом Надія, що розташоване на кордоні Харківської та Луганської областей. Окупантів із населеного пункту вибивав передусім 1 штурмовий батальйон. Від ворога вдалося звільнити три квадратні кілометри.

За словами командира Третього армійського корпусу Андрія Білецького, на захоплення Надії росіяни витратили два місяці, а також 752 і 254 механізовані полки, що належать до 20 армії РФ.


Громадське радіо потребує вашої допомоги для подальшого існування, і підтримати нас ви можете:

Поділитися

Може бути цікаво

Командира 154 ОМБр Володимира Кононнікова знайшли мертвим — ОК «Південь»

Командира 154 ОМБр Володимира Кононнікова знайшли мертвим — ОК «Південь»

39 хв тому
У Запоріжжі відомо вже про двох загиблих та 16 поранених внаслідок ворожої атаки

У Запоріжжі відомо вже про двох загиблих та 16 поранених внаслідок ворожої атаки

1 год тому
Українці на ТОТ відзначили День Конституції України акцією підтримки — Центр національного спротиву

Українці на ТОТ відзначили День Конституції України акцією підтримки — Центр національного спротиву

2 год тому
Новий тиждень почнеться із спеки, яка вже прийшла в Україну — синоптикиня

Новий тиждень почнеться із спеки, яка вже прийшла в Україну — синоптикиня

2 год тому