facebook
--:--
--:--
Ввімкнути звук
Прямий ефiр
Аудіоновини

Орбан: США звільнили Угорщину від санкцій на енергоносії РФ

1x
Прослухати
--:--
--:--

Віктор Орбан заявив, що Дональд Трамп звільнив Угорщину від санкцій США за використання російської нафти і газу. ЗМІ з посиланням на джерела у Білому домі уточнюють, що виключення діятиме рік.


Так, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що президент США Дональд Трамп зробив для його країни виключення із санкцій щодо російських енергоносіїв.

«Ми отримали повне звільнення від санкцій щодо трубопроводів «Турецький потік» та «Дружба», — сказав Орбан після зустрічі з Трампом у Білому домі у п’ятницю, 7 листопада, цитує угорське видання Telex.

Завдяки цьому, додав прем’єр, «Угорщина й надалі матиме найнижчі ціни на енергоносії». Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що йдеться про повне звільнення від обмежувальних заходів.

«Сполучені Штати надали Угорщині повне та необмежене звільнення від санкцій щодо нафти та газу. Ми вдячні за це рішення, яке гарантує енергетичну безпеку Угорщини», — написав він у соцмережі X.

Водночас представник Білого дому повідомив CNN, що Угорщина отримала лише річне звільнення від санкцій за купівлю російської нафти та газу. Про те, що йдеться саме про рік, також повідомляє і Reuters з посиланням на посадовця Білого дому.

Зазначимо, що публічно Дональд Трамп заявляв, що лише розглядає можливість надання країні винятку із санкцій.

Водночас Державний департамент США опублікував список домовленостей, досягнутих на зустрічі Трампа й Орбана. Зокрема, в ньому вказується, що Угорщина погодилася купувати американський скраплений природний газ (СПГ). Очікується, що вартість контрактів становитиме приблизно 600 мільйонів доларів.

Також Угорщина буде купувати ядерне паливо у американської компанії Westinghouse та буде впроваджувати технологію малих модульних АЕС. Водночас про звільнення від санкцій у заяві не згадується.

Президент США Дональд Трамп проводить двосторонній обід з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Білому домі 7 листопада. REUTERS/Jonathan Ernst

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп зустрівся з премʼєр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Білому домі 7 листопада. Вони обговорили імпорт Угорщиною російської нафти, війну РФ проти України та скасовану зустріч Трампа та Путіна в Будапешті.

Поділитися

Може бути цікаво

Відключення ретрансляторів для «шахедів» у Білорусі: аналітик пояснив, чиможе Україна застосувати зброю

Відключення ретрансляторів для «шахедів» у Білорусі: аналітик пояснив, чиможе Україна застосувати зброю

1 год тому
Удар по демінерах норвезької організації на Херсонщині: кількість загиблих зросла до двох

Удар по демінерах норвезької організації на Херсонщині: кількість загиблих зросла до двох

2 год тому
Скандал довкола полку «Скеля»: ми поспілкувалися з його представником і авторкою розслідування. І ось що дізнались

Скандал довкола полку «Скеля»: ми поспілкувалися з його представником і авторкою розслідування. І ось що дізнались

2 год тому
Українки у Ґданську провели акцію, на якій закликали долучити жінок до відбудови України (ФОТО)

Українки у Ґданську провели акцію, на якій закликали долучити жінок до відбудови України (ФОТО)

4 год тому