
В «Енергоатомі» викрили корупційну схему на 170 мільйонів гривень
Фото: НАБУАнтикорупційні правоохоронні органи викрили масштабну корупційну схему заволодіння коштами «Енергоатому», за якою фігурантів підозрюють у завищенні ціни обладнання під час будівництва Ташлицької ГАЕС (Миколаївська область) майже на 170 мільйонів гривень.
Про це у вівторок, 2 червня повідомило Національне антикорупційне бюро.
За даними слідства, роботи з добудови Ташлицької гідроакумулювальної електростанції виконувала одна з компаній організатора схеми, з якою, попри зрив строків та порушення щодо компанії процедури банкрутства, систематично укладали угоди. У них змінювалися перелік та обсяг робіт, а також терміни їхнього виконання. У НАБУ кажуть, що виконання схеми стало можливим завдяки впливу фактичного власника компанії на посадовців «Енергоатому».
Загалом таких додаткових угод уклали понад 70. За однією з них компанія придбала комплект обладнання автоматизованої системи управління ГАЕС загальною вартістю понад 305 мільйонів гривень через підконтрольну іноземну фірму. Це дало змогу штучно завищити ціну обладнання майже на 170 мільйонів гривень.
Серед затриманих підозрюваних у корупційній схемі в «Енергоатомі» на будівництві Ташлицької ГАЕС — організатор схеми (фактичний власник низки компаній), а також екскерівник відділу відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» з «Енергоатому». Раніше в повідомленні наглядової ради компанії зазначали, що після розслідування НАБУ відсторонили гендиректора «Атомпроектінжиніринг» Миколу Божка, тому, ймовірно, йдеться саме про нього.
Дії підозрюваних кваліфікують як привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Санкція статті передбачає до 12 років ув’язнення.
Топ 5 за 24 години
- Подкасти
- Розмови з ефіру


