
Влада вперше за роки війни почала системну підготовку до зими заздалегідь,— Харченко
Цього року державні органи, енергокомпанії та місцева влада почали готуватися до опалювального сезону значно раніше.
Про це в етері Громадського радіо заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
«Підготовка до зими почалася ще в лютому. І якщо бути чесним, то за останні 3-4 роки ця зима є першою, до якої я дійсно бачу інтенсивну підготовку з боку всіх наших урядових структур. Дійсно йде підготовка. Останння зима, особливо те, що відбувалося в Києві не є приємним досвідом. Уряд та влада нарешті зрозуміла, що енергетика — не щось, що можна зробити за 2 місяці, що підготовка до зими має починатися ще минулої зими. І вона почалася і вона відбувається. І відбувається контроль за цією підготовкою і вкладання грошей у цю підготовку», — наголосив він.
На його думку, наступної зими енергосистема буде стійкішою до російських атак.
«Ми будемо готові до наступної зими значно краще, ніж до минулої. Це не означає, що не буде ударів чи проблем, але принести нам проблеми стане значно складніше», — підкреслив директор Центру досліджень енергетики.
Харченко радить мешканцям багатоквартирних будинків уже зараз подбати про резервне живлення та підготовку інженерних систем.
«Готувати треба не тільки квартиру, а й сам будинок. Потрібно встановлювати резервне живлення для циркуляційних насосів, систем опалення, ліфтів. Це критично важливо, особливо для літніх людей», — зазначив він.
За словами експерта, в багатьох містах уже діють програми підтримки встановлення батарейних комплексів та генераторів для багатоквартирних будинків, якими варто скористатися.
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
Топ 5 за 24 години
- Подкасти
- Розмови з ефіру



