![Свято подяки й урожаю: як євреї святкують Шавуот і до чого тут християнська Трійця](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-265216-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Останні 5 років Україна не експортує картоплю, хоча ми треті у світі по вирощуванню картоплі — Руженкова
Україна увійшла в трійку країн-виробників картоплі поруч з Китаєм та Індією, але чомусь не експортує цей продукт
![Останні 5 років Україна не експортує картоплю, хоча ми треті у світі по вирощуванню картоплі — Руженкова](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F09%2Fkartoplia.jpg&w=1366&q=75)
Чому так, ми розпитали у виконавчої директорка української асоціації виробників картоплі Оксани Руженкової.
Оксана Руженкова: Україна завжди мала високі показники по картоплі, але, на жаль, офіційна статистика не завжди відповідає дійсності. Останні 10 років в Україні не проводиться перепис населення, 98% картоплі вирощують домогосподарства, тому реальної цифри ми з вами знати не можемо. За підрахунками Української асоціації виробників картоплі, Україна зазвичай вирощує десь в межах 15-16 мільйонів тонн картоплі щороку, лише 2% — це промислове картоплярство.
З цього обсягу виробництва українці споживають 4 мільйони тонн, також 4 мільйони тонн йде на насіння, а решта в нас йде або на корм худобі, або на перероблювання на крохмаль та відходи. Останні п’ять років Україна фактично нікуди картоплю не експортує. А те, що минулого року ми купували імпортну картоплю – це ознака того, що промислове картоплярство дуже скоротилося. Супермаркети та великі ринки не мали однорідної якісної продукції, тому, на жаль, Україна змушена була купувати цей овоч ззовні.
Самі ж виробники переходять на інші культури, які дешевші у виробництві.
Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.
Громадське радіо випустило додатки для iOS та Android. Вони стануть у пригоді усім, хто цінує якісний розмовний аудіоконтент і любить його слухати саме тоді, коли йому зручно.
Встановлюйте додатки Громадського радіо:
? якщо у вас Android
? якщо у вас iOS