![Що відбувається з українськими церквами в окупованому Криму](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F452254477_122184173012069818_422189955322970558_n.jpg&w=1366&q=75)
Якщо МОЗ не знижуватиме темпи вакцинації, то до кінця року ми досягнемо колективного імунітету — Радуцький
Чому примусова вакцинація не найкращий варіант для України?
![Якщо МОЗ не знижуватиме темпи вакцинації, то до кінця року ми досягнемо колективного імунітету — Радуцький](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2021%2F07%2Fvaktsynatsiia.jpg&w=1366&q=75)
Розмова з головою парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайлом Радуцьким.
Михайло Радуцький: Я розумію, що в Україні суспільство негативно сприймає всілякі заборони або приписи. Ментально ми не любимо примусових речей. Як показує досвід Франції, яка намагається ввести примусову вакцинацію, суспільство чинить спротив. Це шкодить кампанії вакцинації.
- Мені здається, що ліпше йти шляхом, який обрав уряд у своїй постанові. А тобто через надання пріоритетів щепленим громадянам.
Найкраще заохочення до вакцинації — це картини з реанімаційних відділень, де люди, які захворіли на COVID-19 і сьогоднішня статистика. В Україні вакциновано уже 5 мільйонів осіб. Потрібно у 5 разів більше. Якщо МОЗ не буде знижувати темпи вакцинації, то до кінця року ми досягнемо колективного імунітету. Подивимося на ті країни, де більшість провакциновані. Там є захворювання на штам коронавірусу «Дельта». Але у 90% випадків — це люди, які не вакцинувалися. Невакцинованих, що захворіли, дуже малий відсоток. Вони не госпіталізовані та мають легку форму.
У деяких країнах, у яких є, чи був локдаун, колективи, де більшість провакцинована, отримали від держави право не закриватися на карантин. Думаю, що вже у вересні через «Дельту» ми матимемо підстави для більш жорстких обмежень. Тут теж уряд має дивитися, якщо колектив провакцинований, то він має дозволити цьому підприємству не закриватися на карантин. Це могло б бути непоганим стимулом для колективів, щоб вони вакцинувалися. Тим більше, що це їм не коштуватиме нічого, держава все забезпечує.
Повністю програму слухайте в аудіофайлі
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS