![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Проводити місцеві вибори на недореформованій територіальній основі небезпечно — Сергій Чернов
Про протест органів місцевого самоврядування проти політики центральної влади щодо децентралізації розповів Сергій Чернов, президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської облради у спецпроєкті Громадського радіо і Харківської обласної ради про хід децентралізації «Де це».
![Проводити місцеві вибори на недореформованій територіальній основі небезпечно — Сергій Чернов](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F05%2FIMG_4167-e1588669932516.jpg&w=1366&q=75)
Сергій Чернов: Ми звернулися до президента, щоб він ветував прийняті зміни до закону про місцеве самоврядування. Я вважаю, що Верховна Рада повинна бути зразком права. Якщо ухвалений сьогодні закон суперечить Європейській хартії місцевого самоврядування в частині того, що без погодження місцевих громад не можна ухвалювати рішення, які стосуються зміни їхніх меж і центрів. Порушена Конституція України, в першу чергу – 85 стаття. Там чітко написано, що утворення, ліквідація району, встановлення меж є компетенцією Верховної Ради, а не уряду. По третє — те, що уряду надані повноваження визначати адміністративні центри суперечить чинному закону про добровільні об’єднання територіальних громад.
Андрій Куликов: Чи доцільне, на ваш погляд, перенесення дати місцевих виборів з жовтня цього року на пізніший термін?
Сергій Чернов: Вибори можна було проводити у жовтні поточного року, якби ми внесли зміни до Конституції, прийняли відповідні закони, які дали б можливість завершити реформу децентралізації, оголосили вибори по майбутнім, затвердженим перспективним планом, об’єднаним територіальним громадам і майбутнім укрупненим районам, підготували закон, який би відповідала сьогоднішнім викликам по організації самого виборчого процесу. Часу для прийняття таких змін і політичної волі немає, правове поле заповнюється якось хаотично.
Безумовно, якщо ми не вирішимо ці питання, то задаю ще раз питання — у нас є об’єднані громади, які поглинули територію районів. То ми знову оберемо ради громад, районні ради, які будуть на цій території? Якщо продовжать працювати районні адміністрації, всі вони будуть дублювати повноваження майбутні 5 років. Я вважаю, що це неподобство з боку логіки і з боку використання бюджетних коштів. Головне — це руйнація системи управління держави.
Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.