![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
За нас ніхто не напише українських пісень, — Акулова
Ольга Акулова, співачка та лауреатка фестивалів, донеччанка, що тепер проживає у Вінниці, розповідає про свою творчість
![За нас ніхто не напише українських пісень, — Акулова](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2016%2F05%2Folga_akulova.jpg&w=1366&q=75)
Сергій Стуканов: Одна з ваших програм називається «Кава і шоколад». Чому саме так?
Ольга Акулова: Любов до шоколаду виховується з дитинства, і панянки доростають до чорного шоколаду, що викликає почуття закоханості. Основний меседж — що не страшні жодні калорії, можна все!
Сергій Стуканов: Зараз ми прослухаємо пісню «Війна на тлі кохання», яка, на щастя, не пов’язана з подіями в Україні.
Ольга Акулова: Мені захотілось написати про жваві стосунки, які все одно закінчуються коханням. Буває, що пісні зароджуються тоді, коли займаєшся буденними речами. Тоді для мене світ зупиняється, я пишу. Іноді навіть не встигаєш занотовувати думки на папері.
Сергій Стуканов: Але все починалось в Донецьку, років десять тому ви видали збірку юнацьких віршів.
Ольга Акулова: Так, але мені в якийсь момент мені стало цікавіше писати текст для пісні, це все для мене поєднано.
В сім’ї у мене звучали і російська, і українська мова. Але пишу я українською, це йде природно, від любові, от воно так лягає. Хто за нас напише українською? Потрібно щоразу доводити, що контент значно ширший, ніж здається.
Сергій Стуканов: Ви також перекладаєте відомі світові шлягери.
Ольга Акулова: Так, вже переклала 12 чи 13 пісень.
Сергій Стуканов: Розкажіть про аранжування ваших пісень.
Ольга Акулова: Аранжування робить Юрій Квасниця. Він талановитий музикант, його пісні займають призові місця на різних музичних конкурсах. Юрій — великий пласт в українській музиці.
Сергій Стуканов: Пропоную послухати одну з перших ваших пісень в аранжуванні Юрія Квасниці. Це «Злітай».
Сергій Стуканов: Скільки ваших концертів відбулось у довоєнному Донецьку? Чи важко їх було організовувати?
Ольга Акулова: Небагато, я могла брати участь у різних подіях. Безпосередньо мій концерт відбувся 6 листопада 2013 року. Це був невеликий концерт, «Кава і шоколад».
Сергій Стуканов: Хто вам зараз допомагає створювати проект у Вінниці?
Ольга Акулова: Я все роблю з нуля. Зі мною працюють нереальні люди. Допомагають місцеві гурти, колективи. Кожен настільки допомагає, тому не можу виокремити когось одного.
Сергій Стуканов: Як відбилась війна на вашій творчості?
Ольга Акулова: Є у мене пісня «Нескорена любов». Написана вона була до всіх цих подій, це пісня про кохання на тлі війни.
Сергій Стуканов: Сама війна спричинила появу нових пісень?
Ольга Акулова: На жаль, так. Я тепер можу писати більше пісень. Так, у мене загинув друг, Юрій Матущак. Через усі ці події я і написала пісню, яку йому присвятила.