![На «Коксохімі» ми всі були з посмішками на обличчях — боєць 3 ОШБр](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2FZapysaty.jpg&w=1366&q=75)
Чому досі мало охочих записатися у Реєстр волонтерів АТО?
Чому волонтери не хочуть записуватися у відповідний Реєстр, яка роль у цьому податкових органів? Пояснив Даниїл (Данило) Попков, юридичний радник Центру прав людини ZMINA
![Чому досі мало охочих записатися у Реєстр волонтерів АТО?](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2023%2F01%2FIliustratyvne-foto-Dnipropetrovs-ka-ODA.jpg&w=1366&q=75)
Понад половина українців до початку повномасштабного російського вторгнення довіряла волонтерам та активістам більше, ніж, наприклад, Верховній Раді або уряду.
Даниїл (Данило) Попков: Реєстр волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ (Реєстр волонтерів АТО) створили у 2014 році. Його функція — звільнити від оподаткування гроші, які на свої картки збирають волонтери.
Торік у листопаді ми з’ясували, що 890 волонтерів знають про такий механізм і ним скористалися. На початок цього року у реєстрі — 2750 людей. Виходить, що гроші збирають і займаються благодійництвом десятки тисяч людей, а у реєстрі їх нема й трьох тисяч.
Читайте також: «Бачиш, що написано? Незламні з України. Доїдемо»: історія одного благодійного фонду
Щоб бути звільненим від оподаткування, потрібно не лише записатися у Реєстрі, а й мати також підтвердження витрат на благодійність. Якщо до вас прийде податкова, то ви повинні відзвітувати за витратами. Проблема у тому, що в умовах війни збирати документи для таких от звітів складно. Тому волонтери й не поспішають до Реєстру.
Розв’язання проблеми лежить у двох площинах:
- створення механізму зрозумілого благодійникам та волонтерам: волонтери, податкова та уряд мають домовитися щодо очікувань один від одного;
- уряд має відкласти перевірки, звітність та вимогу входження до реєстру до кінця цього року.
Читайте також: Кава з полярниками та участь у медіахабі: як українські полярники підтримують ЗСУ
Програма створена у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю Громадського радіо і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.
Повністю розмову слухайте у доданому аудіофайлі
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS