![Окупанти на ТОТ намагаються «легалізувати» раніше вкрадене майно — журналіст](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F37_main-v1660280985.jpg&w=1366&q=75)
Світлові спінери треба вилучати з продажу через небезпеку — Олег Рубан
У чому полягає феномен іграшки спінер, і чому її вилучають з продажу в Україні?
![Світлові спінери треба вилучати з продажу через небезпеку — Олег Рубан](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2017%2F08%2Fbaldufa_de_ma.png&w=1366&q=75)
На зв’язку з Громадським радіо начальник головного управління Держпродспожив служби у місті Києві Олег Рубан. Він пояснив, у чому небезпека іграшки спінер:
«Було проінформовано, що іграшка «спінер», становить ризик для дітей, тому що акумулятор, який знаходиться в іграшці, легко відкрити, і без використання будь-яких інструментів дитина може покласти акумулятори до рота і проковтнути деталі даного приладу. Тому в кожному регіоні проведено рейди щодо виявлення цього продукту і вилучено його з реалізації», – пояснив Олег Рубан.
У студії Громадського радіо психологиня Юлія Шуваєва. Вона розказала у чому полягає феномен іграшки, і чому вона така популярна:
«Она была изготовлена в 1993 году мамой, которая занималась со своей дочерью, у девочки были проблемы с мышцами. Несколько лет спустя эта мама запатентовала эту игрушку. Почему она популярна у нас? Во-первых, она яркая, привлекает внимание, если человек сидит в офисе и ему нужно как-то переключиться – это имеет терапевтический эффект. Второе, это то, что на уровне ощущений они довольно тяжелые, и на уровне ощущений дают успокоения в том плане, что есть что-то, что я контролирую в руках и оно весомое», – розповіла Юлія Шуваєва.
Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.