![Що відбувається з українськими церквами в окупованому Криму](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F452254477_122184173012069818_422189955322970558_n.jpg&w=1366&q=75)
Наш університет виховав міністрів Польщі, Казахстану, Китаю — ректор НУБІПу Станіслав Ніколаєнко
Говоримо про діяльність Національного університету біоресурсів і природокористування, про Немішаєвський агротехнічний коледж та Інститут картоплярства в Немішаєві.
![Наш університет виховав міністрів Польщі, Казахстану, Китаю — ректор НУБІПу Станіслав Ніколаєнко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F05%2Fdsc_6326_3_korpus_2.jpg&w=1366&q=75)
Гість — ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко.
Станіслав Ніколаєнко: Правила прийому цього року були змінені у зв’язку з агресивними діями росії.
ЗНО, як правило, раніше було з 3-4 предметів (3 вибирались як прохідні), зараз все зведено в один мультипредметний тест і один раз його складатиме випускник. Там буде лише українська мова, математика, історія.
- Нове — це написання мотиваційного листа, за нього буде даватися до 10 балів зі 100. Студент має в ньому розказати, чому обрав ту чи іншу професію.
Із 2014 року є багато і позитивних змін, але до влади прийшли хлопці, у яких методика така: все, що було до нас — неправильно, а те, що ми робимо, правильно. Це запозичили з-за кордону.
Нещодавно була зустріч президента зі студентами. Абсолютно цікава і по ділу. Але ж оточення президента, яке готує правила прийому, якісь накази, особливо депутатський комітет з науки і освіти — ну в них закладено ультрареформаторство: все трощити, змінювати, закривати.
Сьогодні наша колишня сільськогосподарська академія, славнозвісний університет… 27 травня йому буде 124 роки. У нас тут виховані і міністри лісу, і міністри Польщі, Казахстану, Китаю. Тисячі прекрасних підприємців і технологів, гуманітарії, хто завгодно.
- Сьогодні я бачу розрив на рівні центральної влади освіти та бізнесу, вони зовсім не спілкуються з бізнесменами.
У нас в університеті є Наглядова рада з роботодавців. До війни вони раз на місяць чи два збиралися з конкретних предметів і навчальних програм. У нас методика така. Ось план підготовки інженера: зліва — як в США готують, потім як поляки, потім ще якась країна, і як в нас. Ми дивимося, на який предмет, скільки годин, як практика і так далі.
Читайте також: Випускники та випускниці шкіл усіх тимчасово окупованих територій мають вступати до українських університетів за спрощеною схемою — президент
Повністю розмову слухайте у доданому аудіофайлі
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS