![Що відбувається з українськими церквами в окупованому Криму](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F452254477_122184173012069818_422189955322970558_n.jpg&w=1366&q=75)
В Україні запрацювала «гаряча лінія» психологічної допомоги для чоловіків
Розуміння того, що лінія психологічної допомоги чоловікам необхідна, прийшло після дослідження, проведеного влітку цього року.
![В Україні запрацювала «гаряча лінія» психологічної допомоги для чоловіків](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F10%2Fhariaa-liniia.jpg&w=1366&q=75)
Що це за дослідження, як працює лінія психологічної допомоги для чоловіків і наскільки вона користується попитом, ми розпитали у програмної менеджерки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) Олесі Компанієць.
Дослідження
Олеся Компанієць: Ми запитували у чоловіків — з чим вони мають справу наразі і зробили висновки, що всіх чоловіків бентежить невизначеність — невідомо, що буде завтра, як захистити своїх близьких. Також чоловіки відчувають себе самотніми, адже є багато таких сімей, які змушені розлучитися на якийсь час, оскільки жінки з дітьми перебувають за кордоном, а чоловіки залишаються на самоті в Україні.
«Гаряча лінія»
Олеся Компанієць: 90% українських чоловіків не зверталися і не думали звертатися за психологічною підтримкою. Тобто всі ці ресурси нібито не потрапляють до уваги чоловіків. Ми замислилися, адже наразі в українському суспільстві психологічне навантаження на всіх надзвичайно велике — ми постійно живемо у стресі. Але як зробити так, щоб ті 90% чоловіків почали все ж таки звертатися за допомогою?
І ми створили «гарячу лінію» психологічної допомоги тільки для чоловіків — 2345. Лінія конфіденційна, цілодобова і безкоштовна.
Читайте також: Головне — не відключити страх, а приглушити його емоційну складову — психотерапевтка про техніки психологічної стабілізації
Чи користується «гаряча лінія» попитом?
Олеся Компанієць: Лінія працює понад тиждень, але навіть за такий короткий термін вона виправдала всі наші очікування, навіть перевищила їх. Ми маємо вже понад 80 звернень від чоловіків саме з тих тем, з якими працює лінія – і страхи, і переживання за власну безпеку чи безпеку рідних, це і депресивні стани, і втрати близьких, відчуття самотності і розпачу. Тобто поцілюємо в те, чого потребують українські чоловіки тут і зараз.
Крім «гарячої лінії» ми маємо ще потужну інформаційну кампанію і медіа проєкти, які розплановані на довготривалий період з тим, щоб привертати їх увагу до лінії. Наприклад, ми минулого тижня мали цікавий стендап про чоловічі проблеми. Через жартівливий жанр легше доносити певну інформацію, але не для того, щоб посміятися і забути, а — щоб посміятися і замислитися.
Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS