Українець вперше виборов медаль у бочі на Паралімпіаді

Прослухати
--:--
--:--

Український паралімпієць Артем Колінько виборов бронзову медаль у бочі.

У «бронзовому» фіналі спортсмен здолав представника Хорватії Давора Комара з рахунком 4:3.

Важливо, що Артем Колінько виграв стартовий енд із рахунком 3:0, а також третій з чотирьох ендів із рахунком 1:0.

Медалі України на Паралімпійських іграх-2024

Нагадаємо, увечері 28 серпня у Франції відбулася урочиста церемонія відкриття Паралімпіади-2024. Ігри триватимуть до 8 вересня. Україну представлять 140 параатлетів.

Першу медаль на Паралімпійських іграх-2024 приніс Україні плавець Антон Коль. Він отримав «срібло» в плаванні на дистанції 100 м на спині в класі S1.

Другу нагороду — здобула плавчиня Ірина Пойда. Вона взяла «срібло». Параспортсменка брала участь у змаганнях на дистанції 200 метрів вільним стилем у класі S5. Для 26-річної дівчини з Херсона — це перша медаль на Паралімпійських іграх.

Ще одна плавчиня Анна Гонтар одержала «бронзу» в змаганнях на дистанції 50 метрів вільним стилем у класі S6.

Четверту медаль для України здобув Олександр Комаров. У нього також «бронза». Плавець виступав на дистанції 200 метрів вільним стилем у класі S5. Для маріупольця Паралімпіада-2024 стала четвертою в кар’єрі.

Раніше про участь української команди та очікування від ігор в етері Громадського радіо розповідав Валерій Сушкевич, громадський діяч, голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, президент Національного комітету спорту інвалідів України:

«Враження від відкриття Паралімпіади дуже великі. Реакція іноземної спільноти феноменальна. Нашу команду зустрічали неймовірно».

Експерт додав, що інші команди зупинялися, аби привітати нашу збірну. Парижани «несамовито кричали» вітаючи українців. Тим часом трибуни стоячи зустрічали наших спротсменів на Паралімпіаді-2024.