
Померла хорватська письменниця Славенка Дракуліч
Хорватська письменниця Славенка Дракуліч. Фото: Facebook/Slavenka DrakulicУ віці 77 років померла Славенка Дракуліч — одна з найвідоміших сучасних хорватських письменниць, журналістка та есеїстка.
Про смерть Дракуліч повідомило хорватське видання Jutarnji list.
За його даними, письменниця пішла з життя раптово.
Славенка Дракуліч розпочала кар’єру журналістки після навчання на філософському факультеті в Загребі. Вона писала для Start, Danas і NIN, а також однією з перших активно вводила феміністичні теми у публічну дискусію в Югославії.
У 1984 році вийшла її перша публіцистична книга «Смертні гріхи фемінізму: есе з мудології». Через три роки вона опублікувала свій перший роман «Голограми страху».
На початку 1990-х років Славенка Дракуліч разом із Єленою Ловрич, Радою Івекович, Весною Кесич і Дубравкою Угрешич стала об’єктом нападок після публікації статті «Відьми з Ріо» у загребському тижневику Globus. Попри це, Дракуліч продовжила активну літературну та журналістську діяльність.
Серед її найвідоміших творів — «Як ми пережили комунізм і навіть сміялися», «Кафе Європа», «Балканський експрес», «Вони б і мухи не скривдили», «Байки про комунізм», «Кафе Європа. Повернення. Як пережити посткомунізм» та «Ніби мене немає».
Її тексти публікувалися у провідних світових виданнях, зокрема The New York Times, Frankfurter Allgemeine Zeitung, La Repubblica та El Mundo. У Jutarnji list зазначили, що її «мудрий жіночий голос» і проникливий аналіз життя Східної Європи зробили регіон впізнаваним у європейській та світовій культурі.
У художніх творах Дракуліч часто зверталася до жіночих тем, досвіду тіла, пам’яті, травми та життя видатних жінок, які опинялися в тіні чоловіків. Зокрема, вона художньо переосмислювала історії Фріди Кало та Мілеви Ейнштейн.
У 2019 році Дракуліч приїжджала до Львова, а у 2023 році долучалася онлайн до Букфоруму, пише «Суспільне».
Топ 5 за 24 години
- Подкасти
- Розмови з ефіру


