![Окупанти на ТОТ намагаються «легалізувати» раніше вкрадене майно — журналіст](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F37_main-v1660280985.jpg&w=1366&q=75)
«Евакуація» з Херсонщини — м’яка форма депортації місцевих жителів — журналіст
Що відомо про «евакуацію» людей на Херсонщині? Розповів Олег Батурін, журналіст з Херсонщини.
![«Евакуація» з Херсонщини — м’яка форма депортації місцевих жителів — журналіст](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F10%2F62a74c465bbae.jpeg&w=1366&q=75)
Олег Батурін: Російські окупанти спростовують інформацію про «евакуацію» людей із тимчасово окупованих територій Херсонщини. Хоча усе нагадує евакуацію з елементами депортації. Я схиляюся до того, що це м’яка форма депортації місцевих жителів. Вони вивозять людей, які самі погодилися виїхати. Але це все має масовий характер. У Новій Каховці евакуація тривала майже весь минулий тиждень. Спочатку вивозили дітей, а потім і дорослих. Це відбувається на правому березі, де триває контрнаступ ЗСУ.
- Людей вивозять у тимчасово окупований Крим та Краснодарський край. Росіяни кажуть, що вивозять людей на 21 день, розміщують у санаторіях, будинках відпочинку. Однак їхні телеканали заявлять, що усім, хто виїхав, пропонують залишитися у РФ та на тимчасово окупованому півострові.
Така «евакуація» дуже гарно вплітається у наратив окупантів про те, що нібито «мирні жителі змушені тікати від укронацистів». Можливо, вони мають намір заселяти у спорожнілі помешкання своїх військових.
- Також триває викрадення людей, репресії останні тижні стають ще жорстокішими. Викрадають представників місцевого самоврядування, їхніх рідних. До викрадених застосовують тортури, електричний струм.
Виїхати на підконтрольну урядові України територію через Запоріжжя з Херсонщини украй складно. Це дуже ризиковано. До того ж окупанти запровадили з 1 жовтня пропускний режим. Люди тижнями можуть чекати на виїзд.
Слухайте також: Росіяни гарячково затрамбовують Херсонщину своїми солдатами, їх заселяють навіть у свинарники — Сергій Данилов
Повністю розмову слухайте у доданому аудіофайлі
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS