facebook
--:--
--:--
Ввімкнути звук
Прямий ефiр
Аудіоновини

Стали відомі причини суттєвого збільшення обстрілів Херсонщини

1x
Прослухати
--:--
--:--

Кількість обстрілів Херсонщини і Херсона зокрема російськими окупантами суттєво зростає: лише за останній тиждень їх було п’ять тисяч. Така тенденція спостерігається останні два тижні. Хоча у попередні місяці ця кількість була меншою й коливалася в межах 4400 на тиждень.

Про це розповів заступник голови Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Толоконніков під час спілкування з журналістами, повідомила воєнна кореспондентка Громадського радіо Ірина Сампан.

За його словами, однією з причин збільшення кількості обстрілів Херсонщини стала зміна погоди. Наразі ясна погода сприяє тому, що дрони літають краще.

Однак є ще одна причина.

«Є такі розвіддані, що зараз навпроти Херсона окупанти завели якийсь новий підрозділ. Наразі йде його «обкатування». Під час цього процесу вони більше атакують цивільних та інші об’єкти. Дуже сильно атакують критичну інфраструктуру, ТЕЦ. Але все це намагаються відновлювати», — сказала журналістка.

Також він нагадав, що ще з зими окупанти дистанційно мінують місто. Громадське радіо вже розповідало про те, що для цього вони використовують пластикові міни, надруковані на 3D-принтери. Через те, що вони пластикові, їх важко виявити за допомогою міношукачів. Вони мають форму печива та містять усередині вибухівку.

Говорячи про обстановку в самому Херсоні, Ірина Сампан, зокрема, зазначила, що місцеві жителі не поспішають до укриттів, коли лунає повітряна тривога.

«Я зайшла в укриття [у Центральному районі], щоб показати, що там нікого немає, і після цього в сусідньому районі впали чотири КАБи. І вже після вибухів в укриття почали заходити і батьки з малими дітьми, і літні люди», — сказала журналістка.

Вранці 3 квітня окупанти в Херсоні обстріляли маршрутку. Ірина Сампан поцікавилася в місцевих жителів, які перебували на зупинці, чи не страшно їм користуватися громадським транспортом. На що вони відповіли, що у них немає вибору.

Утім, дехто все ж користується замість громадського транспорту таксі. Проте це також не рятує від небезпеки, адже окупанти регулярно обстрілюють цивільні автомобілі.

Журналістка додала, що місто дуже зруйноване, особливо прибережні райони, які росіян обстрілюють з усіх наявних озброєнь. Людей на вулицях мало. За словами Олександра Толоконнікова, у місті проживають близько 60 тисяч людей, тоді як до війни їх було до 300 тисяч. Безпечних районів у місті не залишилося — російські озброєння долітають скрізь.

При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту

Поділитися

Може бути цікаво

Повітряні сили розповіли, чим росіяни атакували Україну цієї ночі

Повітряні сили розповіли, чим росіяни атакували Україну цієї ночі

10 хв тому
Уночі російські дрони масовано атакували Охтирський район Сумщини: є постраждалі

Уночі російські дрони масовано атакували Охтирський район Сумщини: є постраждалі

35 хв тому
«Захист України — жіноча справа?»: Люба Шипович про жінок у технологіях війни

«Захист України — жіноча справа?»: Люба Шипович про жінок у технологіях війни

58 хв тому
ДСНС: У Запоріжжі через нічні авіаудари росіян 9 людей травмовані, з них — 2 дітей

ДСНС: У Запоріжжі через нічні авіаудари росіян 9 людей травмовані, з них — 2 дітей

1 год тому